| BonnieSweet a întrebat:

Ai voie sa faci pauza de 45h si sa dormi in cabina fara a primi amenda? Am auzit ca se dau amenzi in UE. A auzit cineva?

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Noua lege care vor sa o bage francezii (ideea provine de la sindicatele de transport care se ocupa cu conditiile bune de trai ale soferiilor care conduc camioane si autotrenuri) in UE consista in pauza de 54 de ore sa fie petrecuta in hotel, altfel patronul daca nu respecta standardele va fi bagat in puscarie un an si amendat cu 30.000€, daca se dovedeste ca plateste soferul la km o va lua mai tare pe cocoasa, e in dezbatere nu s-a aprobat inca.