| Stefan_Stefanut_1996 a întrebat:

Ajutor!
Vreau sa imi cumpar masina si nu stiu ce sa aleg...
BUGET 2500 €
Astept pareri (fara masini breck)

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Skoda Fabia, Golf 4, Opel Astra!
Aici depinde si de gusturile tale!

| Stefan_Stefanut_1996 explică (pentru Eastwood):

Golf 4, opel astra/bertone cam astea imi plac mai mult dar vreau sa fie si ''usor'' de intretinut adica fara taxe exagerate si piese foarte scumpe...

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Astra G, Renault Clio 2, Ford Fiesta, Ford Focus 1.
Clio si Astra sunt foarte ok mai ales pentru motorizarile pe benzina.
Focus 1.8 TDDI/TDCI ar fi cea mai buna alegere, daca vrei diesel.
Golf 4 n-as alege, personal. E din cauza ca sunt satul de ele, dar sunt si naspa. Confort redus, stabilitate proasta, pica toate dotarile prin rotatie. Motoarele 1.4 16V si 1.6 16V sunt foarte proaste, celelalte sunt ok. Skoda Octavia, Seat Leon si Audi A3 sunt aceeasi masina cu Golful, difera doar aspectul. In rest sunt la fel de nereusite.