| pilot a întrebat:

Am 18 ani si vreau sa imi iau o masina. Sa fie mai mare poate chiar suv, pana in 15.000 sa aiba consumul mic, usor de intretinut, si sa fie magnet de femei adica sa arate bine.

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Parerea mea nu suv in banii astia si cu consum ok orienteaza-te spre o Skoda Superb sau un Volkswagen Phaeton! Si magnet cum zici tu si cu consum exagerat de mic nu exista sau daca vrei ceva cu consum ceva mai mare un Jeep Wrangler Rubicon. Este superb!

| cossmy a răspuns:

Noul Ford Mondeo.second, ca nu stiu daca te incadrezi in bani pentru unul nou.E "chick magnet", e masina si eleganta, si cu tendinte sportive datorita motoarelor, care iti da si confort si fiabilitate si eleganta si tot ce poti cere de la o masina...tongue

| EndOfJoke a răspuns:

Salut! Daca vrei sa iti iei o masina te sfatuiesc sa iti iei opel calibra.Stiu este o masina veche dar poti gasi una tunata recent, este magnet la femei si are un consum relativ micut 8% daca nu mergi pe forja.Si oricat ati zice ca e vechitura motoarele sunt foarte rezistente.Am un prieten care are o calibra de 3 ani si in afara de cauciucuri benzina si ulei nu a pus 1 mie de lei pe ea.Bafta si asfalt uscat

| yonutz1 a răspuns:

Daca vrei sa iti iei una la 2nd hand (pastrata bine) Ia-ti Toyota RAV 4 sau Hyundai Tucson sau Hyundai Santa Fe - Amandoua sunt SUV si costa pana in 15.000 fiecare. Masini bune tongue

| BigV a răspuns:

Cumpara-ti o Toyota Land Cruiser sau un Nissan Pathfinder! Un Duster (cos de gunoi) sigur nu e ce vrei tu! Un consum de 10 - 12 l nu e chiar asa mare daca stai sa te gandesti, mai ales pentru ce vrei tu si masinile astea sunt cu siguranta magnet de femei;)! Cauta pe autovit! Uite de exemplu : http://www.autovit.ro/toyota-land-cruiser-C19694789.html

http://www.autovit.ro/toyota-land-cruiser-C17706170.html

http://www.autovit.ro/nissan-pathfinder-C18757023.html

| fugi95 a răspuns:

Nu te supara pe mine da tu vrei cam multe.la cerintele tale intra o dacia duster(noua). suv-uri cu consum mic si usor de intretinut nu prea sunt. poate un pick-up.incerca un gonow e facut de mitsubishi
si din cate am inteles consuma putin

| lorca a răspuns:

Am ce-ti trebuie! Hiunday tucson 2007. 18mii km. Arata super,tapiserie piele, full option,e totul automat,totul electronic,trapa, gri metalizat, suv.stare impecabila, masina tinuta in garaj.