| IonelFlorianUrzica a întrebat:

Am aflat ca site-ul dprciv are răspunsuri greșite? E adevărat? Ce site-uri de teste are întrebări corecte care pot pica la sala?

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Școalarutiera și site-ul DRPCIV, varianta oficiala, adică aceasta
https://dgpci.mai.gov.ro/dlexam

| NLS a răspuns:

Site-ul DRPCIV are intr-adevar cateva raspunsuri gresite, NU MULTE.
Vreo 4-5 intrebari au raspunsuri gresite dintre toate variantele de acolo.
Ca sa te invete sa gandesti, nu doar sa tocesti pe de rost raspunsurile.
Daca cunosti legislatia, o sa le descoperi cu siguranta, pentru ca sunt evidente.

Scoala-rutiera are la fel cateva raspunsuri gresite, si din acelasi motiv.

Iar cum acestea 2 sunt cele mai mari si mai serioase portaluri de teste, mult succes daca cauti alte obscuritati, ce probabil nu sunt bine intretinute si actualizate, si pot contine si mai multe greseli.