| Anca_Elena_1985_UYNl a întrebat:

Am ajuns in parcare, am oprit masina si imediat la 2 minute am incercat sa o pornesc. baterie moarta. am adus pe cineva cu bateria lui, a pornit dar acum masina nu se mai oprea, scoteam contactul si motorul merrgea. ventilatorul merge incontinuu atata timp cat am motorul pornit si cineva mi-a zis sa scot senzorul ca iarna nu imi foloseste ventilatorul, dupa ce am pornit de vreo 3 ori masina cu bateria mea aceeasi problema- baterie moarta. cunoscatorii imi spun scurt pe instalatie. masina mea e opel astra g breack putere 74 kw 101 cp. ce poate fi

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suna ca un scurt pe undeva... ce poate fi doar un electrician auto te poate lamuri, in niciun caz cineva care doar citeste intrabrea pe net.

Si nu mai asculta sfaturi din astea, cu scos senzorul ca nu e nevoie de el iarna, de la mecanici de la coltul blocului.

| TrăieşteClipa a răspuns:

S-a ars regulatorul de turatie de la aeroterma.
Este electronic.El ti-a descarcat bateria, deoarece merge non-stop chiar cu cheia scoasa.
Trebuie doar sa-i scoti mufa sau siguranta aferenta ca sa poti sa circuli cu masina.Eu l-am gasit cu 250 de lei pe OLX.
Nou costa o absurditate.
Am incercat si unul de la dezmembrari care avea fix acelasi defect.

| OldSoul a răspuns:

Din ceea ce spui tu imi pare a fi contactul defect sau eventual un scurt electric pe cablajul lui.

Trebuie sa te duci la un electrician sa verifice.