| Crush247 a întrebat:

Am auzit un zvon cum ca la motoarele mari o sa scada impozitul, e adevarat?
Eu as vrea sa-mi iau un v6, cam care ar fi impoziul / anual.
Puteti inra in detalii?
dau funda!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A fost o initiativa legislativa a unor parlamentari dar se pare ca nu se va mai aunge la vot, avand in vedere ca unii din cei care au semnat initiativa au renuntat deja la ea, motivand ca nu au stiut urmarile, respectiv cresterea impozitului la masinile mici si scaderea foarte mult a impozitului la masinile mari.

| francut a răspuns:

Doar un zvon.

Răspuns utilizator avertizat
| Crush247 explică:

Eu auzisem la Tv cum ca ar creste la cele cu motor mic ( pana in 2.0 ) si o sa scada la cele peste 2.0
Si sincer mi se pare chiar super, nu inteleg de ce daca am bani de un V6 / V8 / V12 sa-l platesc anual cu mii de Euro, adica in 2-3 ani imi mai cumpar unul doar cu banii platiti la stat, nu mai zic de banii bagati in combustibili.
Am inteles ca poluiaza, sa creasca taxa la cele sub Euro 4 si sa o scada la cele peste. Sa vezi cum nu-si mai aduce Romanu 1.9 / 1.6 din 97 si sa vezi cum isi aduce 2.5 din 2010. Chiar daca ar mai insemna cate-va mii in plus.
Eu as prefera sa mai adaug ceva bani pentru o masina mai puternica decat sa-mi iau un cazan din 99 doar pentru ca sunt taxele mici.