| StRuMP a întrebat:

Am citit recent in ziarul click, din vara anului 2013 se va incepe iarasi programul rabla, in shimbul daciei banale voi primi 1.500 E bani in mana..nu voucher-doar bani.

Va fi asta posibil? deoarece am o dacie si daca ar fi asa as vrea sa mai pun vreo 1000 de E sa imi cumpar ceva bunicel.

Care are informatii despre acest sezon rabla..sa lase aici.big grin
Dau funditatongue

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu am vazut vreo reglementare legala in acest sens. Cand o sa apara vom sti cum este.

| StRuMP explică (pentru Ioandelasal):

Nu stiu cum e...dar mi se pare imposibil sa ofere 1500E pe o dacie pentru casare

| Ioandelasal a răspuns (pentru StRuMP):

Si mie mi se pare mult.

| Ioandelasal a răspuns (pentru StRuMP):

Da, am citit, sunt doar idei, deocamdata nu este nimic sigur. Si ma gandesc ca, in actuala situatie a Romaniei, nu-si vor permite sa mareasca prima de casare, poate cel mult pana la vreo 1.000 de euro.

| StRuMP explică (pentru Ioandelasal):

Probabil...cand am citit am crezut ca e chiar adevarat

10 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Este deocamdata in stadiul de proiect de lege si este improbabil sa iti dea bani lichizi, cred ca vor fi tot vouchere. Daca iti da banii in mana poti sa ii cheltui pe tigari de exemplu happy si astfel ce rost mai are programul RABLA? Programul de intinerire a parcului national auto prin cumpararea de masini noi mai putin poluante are scopul de a scadea poluarea aerului. Asta e scopul si suntem controlati de UE in sensul asta. Asteapta si vei vedea dar promisiuni politice am mai auzit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

1 la mana ofera voucher in niciun caz bani in mana.

2 la mana cu 2500 E nu iti iei ceva bunicel, iti iei o masina care sa te duca dela A la B

| StRuMP explică (pentru suntserios):

Daca te intereseaza cu 2.500 de euro iti poti lua solenza din 2005
winkingfrumoasa,simpla, merge bine, consum bun, sa o intretii este usor, taxe miciwinking

| AgathaRo a răspuns:

Bani cu siguranta nu vei primi, tot un voucher fiindca omul la randul lui isi va mai lua inca 2-3 masini puscate in banii aia.In Germania iti dadea vreo 3000 euro sub forma de voucher.

| tudorviorel a răspuns:

Am si eu una si am intebat pe ici pe colo.conditia ca sa ei banii este achizitionarea unui autoturism nou dar pina atunci se pot schimba multe la noi eu nu prea cred dar sa asteptam sa vedem