| b123ivv a întrebat:

Am cumparat o masina sh si acum as vrea sa o "aranjez" putin.
Masina e un Opel Astra cu 80. 000km.
As vrea sa schimb toate lucrurile care se schimba de obicei dupa un anumit timp, dar nu prea stiu care sunt acelea. Cineva mi-a zis ca distributia ar trebui sa fie schimbata, altcineva de niste filtre, altcineva a zis ceva de niste lichide. Ideea e ca stiu ca exista lucruri care ar fi bine sau ar trebui schimbate, dar nu pot sa le numesc. Puteti sa imi dati o lista care sa le includa pe toate?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce nu te duci tu la un mecanic si iti spune exact ce ai de schimbat.

| kalasnicov22 a răspuns:

Depinde din ce an este masina ca nu ai specificat ce Astra este, cilindrata etc.