| Catalin3075 a întrebat:

Am două probleme la un golf 4
1. pâlpâie becurile din bord și faruri când e mașina pornită, iar dacă scot minusul la baterie în timp ce motorul e pornit nu mai pâlpâie
2. lămpile la număr nu funcționează, siguranța nu este arsă, iar lămpile și becurile sunt noi, iar tensiunea în mufele lămpilor este 13, 5 V într-o parte, iar în cealaltă doar 5 V, nu știu din ce cauză.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La pct. 1, mașina incă mai merge?

la pct.2, cu un multimetru măsori pas cu pas să vezi pe traseu unde se pierd cei 7V de-ți rămân doar 5

| Catalin3075 explică (pentru sierra1):

Da, motorul în timp ce e pornit, merge și fără baterie

| KovacsB a răspuns:

Daca vrei sa arzi calculatorul scoate borna la baterie cu motorul pornit.

| Catalin3075 explică (pentru KovacsB):

Nu are legătură cu ce am întrebat

| KovacsB a răspuns:

Pentru ca nu intelegi nimic.
Cazanul tau probabil ca este intr-o stare avansata de degradare.