| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la Dacia si am schimbat kitul de ambreaj, m-a costat 1600(16 milioane) bun... dupa ce a schimbat ambreajul in 5 ore, cum am esit cu ea pe poarta am observat ca intra mai greu in viteza si avea un sunnet mai cidat, am facut stanga in prejur si le-am explicat cum sta treaba, mecanicul sef a mers cu mine in proba a observat ca intra greu in viteza dar se facea ca nu aude sunetu, infine neam intors la service a reeglat ce a reglat pe acolo si isi cam faceau semne intre ei, mie mi se pare ca agata cand o bag in viteza nu cnteaza ca e 1, 2, 3, 4, 5, sau R.

Cand au inceput sa dezmembreze masina a dat jos plaetara si a dat cu ciocanu pana a sarit scantei si tot nu se oprea a indoit surubul ala sau nu stiu ce este.

ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Tu te gandesti ca sunt numai copii pe acest forum? ce raspunsuri sa-ti deie copii laughing))
intrebarea aceastra ar trebui postata pe un forum de auto.nu pe TPUlaughing

| michael5813 a răspuns:

Daca tot nu esti multumit si suspectezi ca au stricat ceva la masina sfatul meu este sa dai un telefon la opc-ul din localitatea ta daca cei de la service refuza remedierea defectului! vorbeste cu cei de la service in prima instanta pentru rezolvarea amiabila iar daca refuza OPC! nu iertamagaria unor "meseriasi" de 2 bani! gandeste-te ca poate faci un drum lung si te lsa masina cand ti-e lumea mai draga ca sa nu mai vorbesc de banii pe care i-ai platit si... vei urma sa-i platesti daca nu te vor rezolva! succes!

| onasis1961 a răspuns:

Păi au remediat problema cu zgomotul si agataul vitezelor?

| olivert1310 a răspuns:

1- ce Dacie ai?
2- unde incepe sa tina pedala de ambreiaj: mai sus/mai jos?
3- cei de la Dacia Service sunt cei mai neseriosi si multi nu au habar de multe, deci pe viitor evita-i.