| Andrei16Cristian a întrebat:

Am gasit sa-mi cumpar un motoscuter peugeot speedfight,scuterul este ok, scuterul are acte de Italia si trebuiesc traduse ce trebuie sa fac,ma costa mult sa le traduc,merge inmatriculat, ca sa il inmatriculez imi trebuie ITP, RAR etc......va multumesc si

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Il inregistrezi la primarie, ii faci carte de identitate la RAR (asta costa cam 300 Lei, deci ar fi bine sa o ai deja), faci ITP-ul (60 Lei) si asigurarea RCA (100 Lei)

| viotedy a răspuns:

Carte la RAR cu tot cu ITP costa 380 lei. Apoi il inregistrezi.