| Adrian_Rosca_2000 a întrebat:

Am in BMW e46 cabrio din 2002 cu motor de 1.8 benzina cu volanul pe partea dreapta și s-a dus compresorul ac. Mi se potrivește compresorul și de la alte motorizări sau trebuie sa fie strict de la 1.8 benzina?

1 răspuns:
| SzabolcsZoltan a răspuns:

Compresorul de clima se poate sa se potrivească și de pe motorul de 1.6 sau chiar și 2.0 benzina dar sa fie cam acelasi an de fabricație. Are un cod undeva pe compresor, și caută codul compatibil cu al tau.