| Alexandru250201 a întrebat:

Am inteles ca motor N47 de la Bmw e din constructie mai galagios, chiar este? Vreau sa mi confirme in special cine a avut sau are motoru asta

2 răspunsuri:
| ciprian23p a răspuns:

Da, motorul N47 de la BMW este cunoscut pentru un nivel mai ridicat de zgomot comparativ cu alte motoare diesel. Utilizatorii au raportat că motorul poate fi mai gălăgios, în special la turații mai mari.

Acest motor a fost utilizat pe mai multe modele BMW, inclusiv seria 1 (E87), seria 3 (E90, E91), seria 5 (E60, E61) și pe modele X1 și X3. Mulți proprietari de BMW care au avut aceste modele pot confirma aceste caracteristici, de asemenea, pe forumuri dedicate BMW se pot găsi discuții despre zgomotul motorului N47. Dacă ești interesat de experiențele lor, poți verifica și recenziile sau comentariile de pe platformele de specialitate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu mi s-a parut galagios.
1.9 JTDm/CDTI este mai galagios, si totusi nu e deranjant niciunul.