| WayhaughtK a întrebat:

Am o carte de legislatie cu legile din 2006.
Mai e valabila?
Pot sa invat din ea?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera s-a schimbat destul de mult din 2006, asa ca acea carte este depasita.
N-ai nevoie de nici o carte, poti invata legislatia rutiera studiind, in special, OUG 195/2002, rep. in 2006 si Regulamentul de aplicare, aprobat prin HG nr. 1391/2006, ambele cu md. si compl. ulterioare, le gasesti actualizate la zi pe drpciv.ro.

| mihai69 a răspuns:

Cartea e valabilă; „legile" (probabil e vorba despre Codul Rutier) - NU.
Găsești pe internet varianta actuală.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Nu. Nici măcar cea din 2018 nu te mai poate ajuta la chestionare pentru că și în acest an s-au mai schimbat anumite lucruri, fie și ele mărunte. Nu te complica și ia-ți o carte din 2019, nu-i scumpă.