| Alee_6805 a întrebat:

Am o Dacia Nova si vreau sa o dau la REMat. ce facilitati am si cum trebuie sa procedez? Cati bani primesc? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu ai nicio facilitate, nu vei primi nici 1000 de lei pe ea pentru ca ti-o vor plati la kg, scazand din greutate partile nemetalice, neinteresante pentru ei.
O solutie ar fi sa o predai in cadrul programului Rabla, primind in schimb un voucher in baza caruia poti obtine o reducere de 3800 RON in cazul achizitionarii unui autoturism nou. Din pacate nu iti da nimeni in mana acesti bani, iar daca nu ai de gand sa cumperi o masina noua, nu iti ramane decat sa vinzi voucherul. Pretul unuia este sub 300 de euro, dar trebuie sa tii cont ca vei mai avea si alte cheltuieli si ceva bataie de cap.

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

La Remat nu scoti mare lucru pe ea daca este functionala mai bine incerci sa o vinzi ca masina buna.

| razzvan27 a răspuns:

Daca este cat de cat functionala incearca sa o vinzi.nu vei lua mult pe ea dar vei lua cateva milioane in plus.sau poti sa o vinzi pe piese.