| farryx a întrebat:

Am o mazda 6 din 2008, masina are putin peste 205. 000km si vreau sa anulez dpf, egr si facut chip tuning. Intrebarea vine asa: Cam care e limita maxima de putere pe care o pot obtine doar din soft, fara ca sa scoata fum ulterior?

2 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Nu ti-au raspuns baietii la intrebare cand ti-au facut chip tuningul?

| Tukann a răspuns:

Un chip mareste max puterea cu 20cp.Motorul oricum o sa fie foarte solicitat deci ii scurtezi viata.Un soft upgrade sau mai puternic mareste puterea mai mult dar costa mai mult de la 1000 de euro in sus