| Melintealin08 a întrebat:

Am o problema cu compresorul ac la un audi a4 b7 2005 2.0 blb. nu baga rece cum trebuie, am completat și cu freon și degeaba, baga puțin rece doar atunci când sunt în mers dat la 16, dacă a mai întâlnit cineva aceasta problema și a găsit și o soluție. aștept răspunsuri. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Ori nu s-a completat suficient cu freon, ori nu s-a folosit tipul de freon potrivit, ori compresorul nu bagă câte atmosfere trebuie.
Răcirea cu freon se face prin compresie.

| KovacsB a răspuns:

Cine ti-a completat cu freon trebuia sa-ti zica si defectul data viitoare du-te in alta parte.Eu am fost la cineva sa-mi verifice daca mai trebuie freon, si a verificat mai intai instalatia, a scos tot freonul l-a cantarit si a mai completat 180g, apoi mi-a zis si cate atmosfere baga compresorul si ca este ok. Apoi cu motorul la relanti a verificat temperatura la care baga aer inauntru.