| t3dddy a întrebat:

Am o problema cu cutia de viteze, face un zgomot ciudat cand intra in viteze si cand o scot nu mai face, mentionez ca masina a fost adusa din germania si nu stiu nimica despre ea, este un rover 414i benzina.

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Poate fi timoneria in primul rand, sa agate ceva si sa faca zgomot daca intra usor dar face zgomot. Daca intra putin mai greu decat normal poate fi uleiul din cutie, placa de presiune, discul de ambreaj, sau rulmentul. Altceva nu prea ai sanse sa fie daca face in toate vitezele la fel. Daca face decat in una din viteze sunt un sincron sau un pinion sparte in cutie!

| Baddboy a răspuns:

Discu de ambreaj poate fi

| bigalow a răspuns:

Cel mai probail e un dinte de pinion rupt

| adita32 a răspuns:

Pentru inceput daca face zgomot verifica uleiul di cutie.complecteazal.daca tot asa face doar un mecanic te mai poate ajuta