| Anonim027 a întrebat:

Am o problema cu golful meu, întra greu în viteza 1 și de un timp în a 3 a agata puțin după întra, se poate rezolva asta acasă ce as putea face?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te pricepi sa dai jos cutia și să vezi ce e cu ea, se poate rezolva și acasa

| Anonim027 explică (pentru suntserios):

Nu I problema de la timonerie?

| suntserios a răspuns (pentru Anonim027):

Nu avem de unde sa stim noi de pe net. dar probabil ca nu

| sierra1 a răspuns:

Sigur e de la timonerie, necesită ceva reglaje. Dacă "te știi" o faci acasă, dacă nu, la service.
Deci nu scapi de la dat bani

| Freya1 a răspuns:

Poate sa fie și de la ulei.Schimbal în cutie, dacă nu timoneria.
Astea sunt cele mai simple variante, cea mai nasoala cred ca o ști.

| carevaescu a răspuns:

Incepe cu verificarea si eventul schimbarea uleiului la cutia de viteze

| DaniTDCI a răspuns:

E foarte posibil sa ai probleme la cablurile de la timonerie, aceeasi chestie am patit-o si eu, am vrut sa cumpar un nou selector de viteze din cutie, si pana la urma am ajuns la concluzia ca voi cumpara toata cutia, iar la o verificare mai detaliata am observat ca, cablurile timoneriei erau pe jumatate rupte, iar in vitezele 1, 3 si 5 intra foarte greu si "caraia"