| LupuMarianD a întrebat:

Am observat ca pot face curs de calificare vopsitor auto, sunt o gramada de siteuri si nu stiu pe care sa il aleg, ma puteti sfatui? Si am observat ca la unele arata ca ar tine 720 ore gen 4 luni jumatate, dar cand se fac? Sambata si duminica sau in timpul saptamanii? Pot lucra si merge la cursuri in acelasi timp? Si cam cat ar costa in mare, trebuie sa ii dau pe toti la inceput?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa mergi dupa ce termini programul de munca iti adaptezi un orar sa ai timp pentru asa ceva, dupa ce termini si incepi sa faci vechime castigi 1000€ pe luna cand te fura guvernul la taxe ramai cu banii aia. Numai ca iti cade parul din cap pentru ca inalezi multe chimicale in timp cand ajungi aproape de 60 se vede diferenta nu acum

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unde ai vazut anuntul au numar de telefon, suna i si intreaba i pe organizatorii cursului, ei stiu cand au cursuri, ce prețuri au etc, noi din păcate nu te putem ajuta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi ca multe cursuri sunt doar metode de a obtine certificatul de atestare profesionala, fara sa te invete nimic. Costa in jur de 500 de lei asa ceva.
Daca vrei sa inveti meseria pe bune, alege o scoala auto serioasa, unde se preda efectiv vopsitoria auto, si se face practica asistata.
Nu ai cum sa lucrezi in timpul cursului, eu am trecut printr-unul, si am facut 480 de ore de practica in service (3 luni 8 ore/zi).