| maryngeorge a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi, am de gand sa iau o autoutilitara si nu stiu ce vad multi care se plang de iveco, ce autoutilitare sunt mai fiabile?
masina o sa fie cu masa maxima de 3500 si va face surse de pana in 300/400 km
ce masini mai bune as gasi pana in 4000 euro

3 răspunsuri:
| Apocalipsa22 a răspuns:

Iti recomand Mercedes Sprinter 313 CDI sau Fiat Ducato din 2007 sau cum ai spus tu Iveco Daily mai vechi.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Depinde cum a fost intretinuta.
Daca a rulat mult pe la noi o sa gasesti reparatii romanesti facute le ea.
Si majoritatea celor care traiesc din transportul cu 3.5t au Iveco.
Am un vecin care are 3 bucati.La omoara 3-4 ani cu 3-4 tone de marfa(pietris,ciment,caramida, cate 5 metri cubi de lemn) zilnic apoi le vinde cand se aduna prea multe de reparat la ele.
Daca cumperi una de la el o sa te vaiti si tu de Iveco.El zice ca sunt cele mai bune.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iti recomand si eu Sprinter, eventual cu motorizarea 2.2 CDI care e foarte rezistenta (duce milionul de km).
Daca nu, cum a recomandat si colegul, un Fiat Ducato, dar nu 2007, ci modelul anterior. Aveam una la servici (inca este masina, dar nu mai lucrez eu acolo), si ii dadea peste nas celeilalte dube, un T5 2.5 TDI, la fiabilitate, si mai ales pornire la rece.
De Iveco nu ma pronunt, din auzite stiu ca sunt bune.