| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare vreau sa iau o masina inscrisa in Anglia, are actele valabile pn in 2018, cartea e intreaga, o pot inscrie in Romania? cum ar trebui sa procedez? Mulumesc

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faci contract de vanzare cumparare cu ala si sa ai actele originale ale masinii cu asigurarea valabila.

| erpa3zo a răspuns (pentru mgtow):

Ms ....nu trebuie sa trimit nimic la dvla?

| mgtow a răspuns (pentru erpa3zo):

Cumperi masina direct din gb? Asa procedez eu numai ca o inmatriculez in Spania. In Romania e mai multa bataie de cap cu actele dar ce era naspa se zicea de documentul V5C sa il ai pe numele tau si intarzie 3 sapt sa vina. Acum nu mai e necesar nici mie in Spania nu mil cere dar da un țâr la RAR si vezi ce zic ei

| mgtow a răspuns (pentru erpa3zo):

Daca e in Romania vanzatoru grija sa nu fie teapa. Mai bine o iei de la o reprezentanta sau de la englez direct

| erpa3zo a răspuns (pentru mgtow):

Vanzatorul e din Romania...el e trecut la registered keeper

| mgtow a răspuns (pentru erpa3zo):

Nu mas baza pe romani ca nu-s seriosi vezi ce faci

| cyupaku a răspuns:

Curand masinile cu volan pe dreapta...

| erpa3zo a răspuns (pentru cyupaku):

Curand ce?

| cyupaku a răspuns (pentru erpa3zo):

Nu vor mai putea fi inmatriculate la noi in tara

| erpa3zo a răspuns (pentru cyupaku):

Pn atunci ....eu vreau sa o înmatriculez si sa ii schimb volanul pe stanga

| cyupaku a răspuns (pentru erpa3zo):

Succes

| erpa3zo a răspuns:

Precizez ca vanzatorul masini este tot in Romania

| erpa3zo a răspuns:

Am sa vb la rar sa vad ce zc ei mersi