| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un mercedes clk 270 nu stiu daca are importanța dar are niste pete de rugina, unde as putea merge si cum se numeste servicul accesta? Doresc sa elimin rugina de pe ea. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tinichigerie auto.
In functie de zona si gravitatea ruginei, cei de la service iti vor spune ce pot face.
La petele superficiale scapi doar cu vopsitorie (slefuiesc ei pana la metal, dau diferite substante, apoi grunduri, vopsea si lac). La rugina grava e nevoie de tinichigerie, adica taiate partile ruginite cu totul, si sudate elemente de reparatie sau elemente complete.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Du-l la o vopsitorie meseriașă (așa cum e mașina ta) și știul ei cum se numește și cum se prestează "serviciul accesta".

Tu doar să ai bănuții