| Andrei22555 a întrebat:

Am un a4 b6 1.9tdi 131 și nu știu unde scrie codul de la motor eu am văzut pe capacul de la distribuție ca scrie Avf și încă 6 numere, acela ii?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Capacul de la distributie poate fi inlocuit, deci chiar si asa nu e o garantia ca ai acel cod de motor.

Cel mai bine te uiti pe tablita/eticheta unde e scrisa si seria, se afla sub conductele de la freon langa carcasa filtrului de aer.

Am incercuit-o aici in imagine.
http://imgur.com/1lisRDr

Codul este scris in dreapta seriei, pe randul din mijloc, primele 3 litere scris pe verticala.

1 răspuns:
| Black38 a răspuns:

AVF este codul motorului tău