| StefanDrg a întrebat:

Am un audi a4 b7 break din 2006 motor 2.0 tdi cu cutie automata, de cateva zile a inceput sa troncane foarte urat ceva cred ca pe dreapta fata, cand accelerez si las din acceleratie troncane foarte urat si tare deranjat, se aude fier pe fier si la fel cand franez. Ce credeti ca ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| anonimuIl a răspuns:

Cele 2 brațe superioare de la puntea față, ce vezi în poza asta notate cu 1 și 2 brațele de sus.

https://i.ytimg.com/vi/C1QdrufVJ2U/maxresdefault.jpg

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

E masina ta,auzi,stii unde,de ce nu verifici singur,asa sa intrebi nu te rezolva nimeni,nici sa spuna ce este nici sa repare.

Poate bucsele de pe la barelle alea de la suspensie si care or mai avea bucse is duse de tot,ajuns fier pe fier si asta e.
In orice caz trebuie sa Urci masina pe ceva mai inalt, ceva rampe daca ai, daca stii ce zic, de alea micute ce se pun sub roti, ori in fata si urci cu rotile pe ele, ridica masina vreo 30 cm, destul sa poti verifica.
Daca nu stii ce sa verifici, ori nu ai nici cum sa urci mai sus, atunci mergi la un mecanic, platesti si aia este, macar iti spune ala ce probleme ai.

| Brizbriz a răspuns:

Raspuns EVIDENT
ABSOLUT EVIDENT:

iei masina, o apuci bine de volan, bagi cheia, apesi pe acceleratie si iti MISTI KURU' LA SERVICE AUTO

@anonimuIl chiar crezi ca dupa asa o intrebare asta e in stare sa demonteze si sa repare? (rima neintentionata)

| anonimuIl a răspuns:

Ridici mașina pe cric și miști roata față-spate și te UIȚI CU ATENȚIE la partea de la brațele alea 2 care vin prinse în fuzetă.

Brațele alea 2 superioare se distrug rapid pe drumurile din România.

| anonimuIl a răspuns:

Dacă ai joc în brațele de sus trebuie să cumperi tot ce vezi în poza asta și să schimbi toate brațele de la puntea față.

https://s13emagst.akamaized.net/......1c758a.jpg

| Mihai0101 a răspuns:

Du masina la un mecanic!