| elfu a întrebat:

Am un audi a4 din 2007 tractiune fata, am facut niste drifturi si am plecat spre casa, cand am virat mergea foarte greu volanu si fluiera ceva la masina si suna tare, oare sa rupt cureaua de servo? Cat m-ar costa reparatia? daca asta e problema

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate ai ramas fara lichid.
Poate s-a stricat pompa servodirectiei.
Daca era doar rupta cureaua, nu fluiera nimic, dupa parerea mea.
Nu pot estima un cost al reparatiei, vezi cat costa o pompa din dezmembrari, si pune minim 200 de lei pentru manopera. Nu m-as mira sa ajungi pe la 500 de lei cu manopera, daca inlocuirea pompei implica demontarea botului, "traditie" la Audi, pentru cele mai banale lucrari.

1 răspuns:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Desfaci capota si te uiti.
Vezi si daca mai ai ulei la servo.