| Costellino a întrebat:

Am un Daewoo Racer din `99, motor 16v DOHC, adus din Anglia. Masina a fost adusa acum vreo 4-5 ani dar din cauza ca eu am fost mai mult plecat, nu am mai inmatriculat-o. Valoarea ei a scazut, ce ati face cu ea in locul meu? Am vrut sa o dau la dezmambrari dar m-au luat in ras cu banii...

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La rabla si as vinde tichetul

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru suntserios):

La rabla se pot casa doar masinile inmatriculate RO.
In plus, programul functioneaza acum cu discount direct la showroom, nu mai exista acele tichete.

| suntserios a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Da corect trebuie inmatriculata in RO

chiar daca discount ul se in showroom tot putea sa se inteleaga cu cineva sa faca o treaba

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O dezmembrezi tu. Daca nu ma insel, Racer ala e practic un Opel Kadett E, berlina. Se mai cauta piesele. Vinzi motorul celor cu Cielo/Espero, elementele de caroserie celor cu Kadett.
Poate scoti acolo un 800 de lei pe ea, poate chiar peste 1000lei, dupa care tai caroseria si o duci la fier vechi pe vreo 150 de lei.

| Andreiu68 a răspuns:

Incearca sa o pui la vanzare; pui pe geam o foaie si spui de vanzare la pretu X si incearca sa o pui pe olx, lajumate.ro bestauto, auto.ro,autouncle,autovit,publi24. Am si eu in cielo daewoo din 97 motor 1.5 benzina e inmatriculata dar imi iau pe ea daca o vand vr-o 1200 de euro negociabil, Daca nu se vinde dao la rabla, chit ca iti ei 3-4 milioane.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Andreiu68):

1200 poti sa ceri daca ai Cielo 16V, cu geamuri electrice, GPL si AC, fara gram de rugina.
Si tot nu ti-o cumpara nici naiba.