| Costellino a întrebat:

Am un Daewoo Racer II, din `99, adus din Anglia, volan pe dreapta, schimbator automat, arata exact ca un Cielo doar ca are motor turbo 16v DOHC. As vrea sa il inmatriculez in RO, dar e prea scump, si mi-a spus cineva ca as putea gasi pe cineva care are acte de vanzare de Cielo sa le cumpar si sa o trec pe acele acte. Stie cineva daca este posibil si cum se procedeaza, care sunt conditiile, daca trebuie sa fie aceeasi culoare si din acelasi ani? Sau daca gasesc niste acte de la un Cielo care a avut volan pe stanga pot face ceva cu ele? Va multumesc celor care imi vor raspunde si dau funda pentru cel care ma lamureste.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice masina are trecute in acte niste serii de sasiu, de motor samd. Ce vrei tu sa faci e total ilegal si se numeste fals in acte.

| Costellino explică (pentru suntserios):

Poate ca ai dreptate, dar stiu sigur ca sunt care au facut treaba asta si nu au nici o problema.

5 răspunsuri:
| FlorinPx a răspuns:

Tot tu a 2-a intrebare tampita.Cum sa inlocuiesti actele a 2 masini diferite? Daca tu ai Racer cum sa ai acte de Cielo crezi ca aia sunt prosti? Si cred ca e si ilegal sa faci asa ceva.Sa zicem ca reusesti sa ii faci numere pe modelul cielo cand te opreste politia tu ai acte de cielo si masina ta e racer ce faci? Zice ca ai adus-o din Anglia si masina e furata.

| Costellino explică (pentru FlorinPx):

Tocmai de asta intreb, pentru ca sa vad daca mai este cineva care sa sustina aceasta teorie, pentru ca mie nu mi se pare normal. Oricum mersi de sfat, sunt de aceeasi parere.

| Costellino explică (pentru FlorinPx):

Diferenta dintre Cielo si Racer II este motorul turbo 16V DOHC si schimbatorul automat in cazul meu.

| M3mFisto a răspuns:

Sfat,fa o plimbare pana la Rar-ul din raza municipiului tau, si intreaba un angajat de la programari despre procedura, ai sa fii uimit cum te invata tot ce poti face si cum ...mult succes