| gigi09 a întrebat:

Am un fiat punto si la roata fata dreapta se aude un troncanit ce poate fii? am ridicato pe cric si are punti joc cand o prind roata din lateral stanga dreapta, de sus jos nu are niciun joc? ce este? dau funda.multumesc TPU

Răspuns Câştigător
| Bogdan_Badescu_1987 a răspuns:

Capatul de bara sau bucsele din caseta de directie, pivotul era daca avea joc cand miscai sus jos, rulmentii nicidecum.

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Poate fi de la pivot sau rulmentii, vezi cum sunt prinse suruburile, eu era sa ma rastorn cu masina, se auze un troncanit, roata stanga spate era tinuta de un surub, restul nu erau stranse. du-te la un service si vezi ce spun oamenii acolo, este periculos sa mergi asa.

| gigi09 explică:

Cred ca este capul de bara.este posibil?

| Coso_Cosmin_1994 a răspuns:

Toate fiaturile au boala asta o data si o data tot se intampla. pivotii!

| condreavaly a răspuns:

Pivotii siguuuuur