| anonim_4396 a întrebat:

Am un opel astra g cind o pornesc dimineata are un zgomot ciudat, zice ca e de la bedixul de la electromotor, e vreo problema grava, trebuie sal schimb, cei de la service auto au zis ca nu e ceva grav

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca este doar zgomot si cei de la service au spus ca vine de la bendix... te mai tine inca 30.000 de km fara probleme. Poti avea probleme din alta parte dar nu bendixul. Zgomotul ai sanse sa inceteze in timp, si apoi sa se reia, sau sa continue asa dar fara sa ai absolut nici o problema!

1 răspuns:
| bigalow a răspuns:

Poi lasa-l pana se strica de tot daca acum merge nu are rost sa il schimbi, nu iti afecteaza celelalte piese(la aprindere)cu nimic