| IacobAbel a întrebat:

Am un Peugeot 307 și nu pot închide centralizat ușile din telecomanda! Apare un martor VGA și se aud încuietorile de doua ori adica închis revine pe deschis! Nu pot folosi pentru închiderea usilor ce problema poate fii,mulțumesc! Nu am contacte, siguranțe, releu sau fire întrerupe! Menționez că am folosit 2 chei și cea de rezerva de mult timp dar a funcționat ok!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu sigur ce sistem are Peugeot, dar probabil la diagnoza va aparea si sistemul de inchidere, indiferent ca este instalatie CAN sau clasica.
Vei afla usa sau modulul cu probleme. Sau ca nu sunt sincronizate cheile, de exemplu. Mai ales daca ai umblat la baterie, sau a fost descarcata.

| Korkodeln a răspuns:

Daca nu e o problema mecanica sau electrica (exista la fiecare usa un sensor care verifica daca s-a incuiat) cu una din incuietori, ceea ce cred ca este 95% motivul pentru care se descuie imediat dupa incuiere (eu am avut la un Citroen o mizerie in incuietoarea de la portbagaj si asta inhiba TOATE incuietorile), atunci poti incerca sa resetezi sitemul de inchidere centralizata ca aici:
https://www.askthemechanic.co.uk/remote-key-programing/peugeot

| IacobAbel explică (pentru Korkodeln):

Mulțumesc era senzor defect. Schimbat încheietoare.

| Korkodeln a răspuns (pentru IacobAbel):

Cu placere, stii cum se multumeste pe aici, nu...winking?