| FORMULADTI a întrebat:

Am un piaggio libery 2004 50 cm3 cind accelerez dau numai putin merg apoi cind dau acceleratia mai tare parca moare pur si simplu se opreste. parca nu-i ajunge ceva, ce sa aiba? tin sa mentionez ca eri i-am gasit carburatorul sarit din teva aia unde se duce amestecul la motor.Ms mult, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Teo026 a răspuns:

E din cauza carburatorului, trebuie sa il dai jos si sa il speli bine cu benzina si dupa ce il pui la loc il strangi bine de teava

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cel mai probabil este din cauza carburatorului, daca a ajuns sa sara acel racord de la carburator inseamna ca este foarte colmatat. Curata carburatorul neaparat, si daca tot nu merge atunci trebuie sa il si reglezi. Referitor la ce a zis Urzi23 cu intratul pe forumul motociclism, poti intra decat sa citesti ce mai vorbesc pe acolo dar nu te sfatuiesc sa intrebi fiindca mai mult iti faci mervi. Majoritatea de acolo se lauda ca stiu ei de toate si de fapt nu stiu nimic. Le-am propus o-data o chestie draguta, cine asambleaza mai repede motocicleta, eu sai ei, dar cine pierde lasa cheile pe masa. Au acceptat 3 persoane, cu mine 4, am luat 4 moticiclete identice, si cand sa ne apucam, dupa ce au vazut cum am dezasamblat-o ca sa o pregatesc pentru asamblare au plecat toti... Nimeni nu stie absolut nimic acolo. Pe forumul scuteristi sunt si mai tineri care mai au ceva in cap si stiu ce vorbesc!

| Urzi23 a răspuns:

Cred ca ai chestie de carburatie, carburator dereglat sau trage aer fals in motor. Vezi ca dai de necaz daca trage aer fals deoarece intra si praf si se duce seg/cil De ce nu intri pe la forumul motociclistilor si ai ce invata si cei cu scutere au forum.