| nebunDUPAtine a întrebat:

Am un piaggio NRG mc2 si i-am bulit carterul, vreau sa cumpar dar nu gasesc laughing) un site ceva unde pot gasi si eu piesa dorita sau pe cineva puteti recomanda?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ai doua variante:
- Un magazin auto care sa iti aduca pe comanda orice piesa cum fac o groaza de magazine din tara asta si sa iei carter nou;
- Daca vrei din dezmembrari intra pe forumul motociclism.ro sau scuteristi sau bike si ai acolo o groaza de scutere la dezmembrat sau pe site-ul bikeshop, autovit, mobile.ro si chiar pe okazii.ro si cauti un piagio NRG pentru dezmembrat e imposibil sa nu gasesti unul lovit si daca nu mai ai ceva sanse pe forumul 4tuning!

O a 3-a varianta dar nu stiu daca Piaggio are reprezentanta in Romania ar fi sa suni la ei si sa comanzi orice piesa ai nevoie pe original de la mama ei dar dureaza mai mult daca ar avea reprezentanta nu stiu trebuie sa te uiti pe Google!

| MoroClau a răspuns:

Pai mai bine cumperi tot motoru cu carter happy

| nebunDUPAtine explică:

Pai si asa macar motoru cu carter cu tot da tot nu gasesc pentru piaggio energi mc2...

| nebunDUPAtine explică:

As cumpara si motorul cu totul da nu stiu unde sa gasesc? vreo idee?