| Ady_Ady_1985 a întrebat:

Am un scuter aprilia 2timpi racire pe aer si i-am schimbat doar segmentii nu mai perneste de ce am gresit ceva sau nu i mai buna aprinderea?

1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

Verifici sa nu fi pus segmentii gresit, scoti fisa de la bujie, pui o bujie si apropi de cilindru sa vezi daca ai scanteie, bineinteles ca dai la pedala, daca ai scanteie atunci desfaci carburatorul si il cureti putin, eventual bagi cu o seringa putina benzina cu ulei in cap la piston, da putin de tot, pui bujia si tii putin accelerat in timp ce dai la pedala,