| anonim_4396 a întrebat:

Am un scuter aprilia leonardo 125 si in urma unei cazaturi mi sa sucit ghidonul cam 2 centrimetrii spre dreapta. Stie cineva cum as putea sa il fixez in pozitia initiala? Ce trebuie sa desfac etc. Raspundeti NUMAI daca stiti despre ce e vorba.
Multumesc

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

E aproape ca la bicicleta prinderea acolo.doar ca e acoperit de carena.scoti carena tii roata intre picioare in pozitie dreapta, fixezi ghidonul si strangi, daca nu se misca destul ghidonul desfaci putin si apoi strangi.

| TheoRossi a răspuns:

Desfaci carena din fata si o sa-ti dai seama ce surob traba sa desfaaci unul care e pe bara de la furca il destrangi dupa fixezi ghidonul si il strangi la loc... sper sa te fi ajutat