| GREK a întrebat:

Am un scuter chinezesc nu mai porneste.am mers normal nu a facut nici un zgomot ciudat l-am oprit la cheie si dupa doua ore nu a mai pornit.am schimbat piesele electrice bujia carboratoru pistonu segmenti cilindru si tot nu vrea. ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| alecs94 a răspuns:

Probabil ai un gunoi in carburator, maine o sati porneasca la prima cheie bft

| Biencush a răspuns:

Poate te-a lasat bateria de la frig

| daniEL88 a răspuns:

Ia-ti altul," daca te-a dus odata e destul"- probabil e un slogan al chinezilor!

| bflorinel a răspuns:

Deci...scuter chinezesc nu l-as recomanda nici celui mai rau dusman. pune-i o bujie de firma (ngk sau campion) bujiile chinezesti se ard ffoarte repede. curata carburatorul (sufla-l la compresor), verifica sa nu prinda aer pe undeva (cunosc un tip cu un first bike caruia nu-i pornea pentru ca prindea un pic de aer). cam asta e tot altceva nu mai stiu. si da cred ca scuterul este in 4T.nu prea ma pricep la astea sunt detinator de yamaha 2T

| marasunda a răspuns:

Motorul este in 2t sau4t