| Andrey550 a întrebat:

Am un scuter Gilera Runer din 2005 si nu am robinet pe furtunul de benzina..Si de fiecare data când e motorul rece trebuie sa scot bujia sa dau de vreo 20 de ori la pedala fără contactul pus ..pe urma pun bujia la loc pun contactul dau la pedala sau la automat si porneste! Întrebarea este ca ar trebui sa pun robinet?

1 răspuns:
| angel74dm a răspuns:

Sigur că da. Tai furtunul undeva unde ai acces și ți-e mai la îndemână și montezi robinetul. Îți trebuie ceva de genul ăsta, vezi care ți se potrivește. https://www.google.ro/......ps?/search