| BlackVeil a întrebat:

Am un smart cabrio fortwo si nu pot sa inchid prelata de la butonul de langa schimbat. or! Cine ma poate ajuta?

2 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Draga mea am patit-o si eu cu meganul meu cabrio la inceput! daca are si masinuta ta acelasi sistem de actionare iti spun ca nu vei putea decapota, decat cu frana de mana trasa... evident stationand. e un sistem de protectie chestia cu frana de mana trasa pentru. a nu incerca decapotarea sau capotarea in timpul mersului ca iti dai seama ce s-ar putea intampla cu prelata la o viteza mai maricica!

| FurtunaDiesel a răspuns:

Este faza cu franele or cu cea de mana, or cu pedala de frana apasata si daca nu pot fi siguranta de la sistemul hidrulic de actionare a prelatei, poate fi condensatorul sau chiar suspensia de la prelata terminata si sa nu mai aibe putere sa actioneze, sau motorasul ars. Eu cred ca este doar o siguranta!