| RE4L a întrebat:

Am un volkswagen passat tdi din 2003... si de 3-4 saptamani imi intra motorina in baia de ulei.am schimbat pompa tandem, oringurile la injectoare. dar tot intra motorina in baie.sad Care stie ce ar putea provoca asta? fundahappy

>>Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TenZo a răspuns:

Problema pe care o ai tu la masina ta e una foarte crava am patit si eu in urma cu ceva timp la un Audi 80 b4, faceam sute de km cu masina si nu imi mai scadea uleiul, pana am constatat ca imi intra motorina in baia de ulei, iar cauza acesteai era provocata de pistonul care era dus cu totul(la tine poate sa fie dusi si segmenti) doar in cel mai fericit caz sa fie altceva, dar 80 creca asta e problema sad

2 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Unul dintre injectoare e praf... Du-l la tester şi schimbă-l pe cel defect în cel mai scurt timp.

| IONYUTZ a răspuns:

Ori ti s-a dus pistonul ori unul dintre injectoare este praf.
Mai bine te duci la un service sau la cineva autorizat sa vada care e problema.