| Dark02 a întrebat:

Ambreiajul care ține sus (foarte sus-cam 2 cm mai rămân până e ridicat de tot) e pe ducă, nu? Am fost în probă cu o mașină de firmă. Voi ați accepta să lucrați pe așa ceva 12 ore/zi și să faceți și drumuri exterioare?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Atat timp cat directia, franele si restul sistemelor de siguranta sunt functionale, da.
Daca raman in drum, pun avariile si ii chem sa-si ia cadavrul de acolo. Nu as avea de ce sa imi fac eu probleme.
Mai important decat ambreiajul ar fi aerul conditionat si siguranta in caz de un accident: nu as lucra pe o Dacie.

| Dark02 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ăsta era un spark cam șubred la frâne!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Dark02):

Pe ala il opresti si cu piciorul la roata. Ma gandeam ca era vreo duba ce urma sa primeasca si incarcatura.
Eu am primit de la fostul job masina "cea buna" a institutiei, un Passat cumparat nou nout prin 2006, pe care il vedeam doar in garaj.
Am fost trimis la un drum de 500 km, iar cand m-am urcat in masina, era obosita rau laughing
Tragea directia intr-o parte, franele bateau, motorul nu era nici el in parametri. Eram in iulie, erau peste 30 de grade, iar anvelopele masinii erau de iarna. Dar am mers in limita legala si a fost totul ok, nu erau chiar defecte grave, am facut drumul ala fara nici o problema.
Functiona AC-ul foarte ok, doar asta e important laughing