| mocanassorinas a întrebat:

Aprobată Întreabă-ţi prietenii! Am conectat acumulatorul la scuter si nu vine curent nicaieri? Care-i problema? Ce poate fi?
La picior se porneste, dar la buton nu vine curent?
Dc nu vine curent nicaieri?
Acumulatorul este foarte bun.
Scuterul este kymco movie.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Este posibl sa ai siguranta arsa.
Bine inteles asta daca ai un acumulator bun.

| Clausd10 a răspuns:

Am avut exact aceeasi problema ca tine, insa la mine s-a dovedit a fi totusi acumulatorul (la o Honda Fifty). L-am schimbat si pornea de la buton. A, la pornire trebuie sa fie cuplata frana, altfel nu porneste. Ca masura de siguranta ca sa nu poata fi pornit accelerat din greseala.

| mocanassorinas explică (pentru Clausd10):

La mine bateria e buna, dar totusi nu stiu de ce nu merge nimic, nici semnalizatoarele nici butonul de pornire, nimic.
Nu stiu care-i problema...