| Hashimura a întrebat:

As dori niste programe de diagnoza auto in afara de: moDiag, EasyOBDII, Scantool. Folosesc bluetooth obdII universal pentru marci de benzina din 2004 incoace. As dori niste programe bune ce merg pe bluetooth.

Răspuns Câştigător
| Florian20405 a răspuns:

Eu am asa ceva.
Iti voi da un raspuns concret!
1.TORQUE(aia cu bani eu am luat-o gratis de unde am cumparat obd-ul)
Torque iti va afisa turatia motorului, compresia motorului, compresie vacuum si mai multe.De asemenea vei putea sterge si detect errori precum check engine.
2.Obd car doctor, care iti va afisa consumul masinii, si ce probleme sunt.
3. ObdElm327 iti va afisa consumul masinii concret.
4. OBDLink
5.iOBD2-VAG(asta e buna pentru mine deoarece detin o masina din grupul vag adica vw skoda seat audi)
6.OBD DroidScan
Cu aceste aplicatii am putut sa-mi achizitionez o masina splendida, sunt foarte folositoare in cumpararea unui autovechicul dar si acasa, daca apare vreo eroare, vei putea detecta erroarea si sa o stergi fara a mai plati la service cate 50 de ron.
bafta!

1 răspuns:
| pieseautorom a răspuns:

Nu stiu care merge pe bluetooth dar, dar pentru grupul vw (seat, audi, skoda, vw etc) poti folosi vagcom.