| aduadall2 a întrebat:

AS dori un reglaj perfect pentru piaggio zip1994 2T 49CC

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că am mai vb:
- perfecțiune NU există
- reglajele NU se fac online ci nu nasul băgat in motor

| aduadall2 explică (pentru sierra1):

O idee as vrea

| sierra1 a răspuns (pentru aduadall2):

Reglajele NU se fac online ci nu nasul băgat in motor, caută un mecanic bun

noroc

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nici cu stand de carburatoare nu iese bine reglajul.
Dupa cartea tehnica ai un punct de pornire, dar "perfectiunea" o nimereste doar mecanicul care o chinuie cateva ore bune, porniri rece-cald si ture cu ea.
Dar cum spune si colegul, perfectiune la carburatoare nu exista, de aia s-a trecut la injectie si soft de management pentru majoritatea motoarelor.

| Adrian5575 a răspuns:

Cauta manualul de reparatii pe internet si reglezi exact cum scrie acolo.