| TaNn0 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un scuter la 14 ani ce fel de scuter sa-mi cumpar!? Explicatii. Funda

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu-ti cumperi, pana la 16 ani nu ai dreptul sa-l conduci pe drumurile publice, poti sa-l tii doar ca bibelou ori sa te plimbi prin curte. Numai bine!

| ゼロの a răspuns:

Pai te sfatuiesc sa iti iei unul electric si care nu prinde 60 km/h
pentru ca din cate am inteles ai voie sa il conduci daca esti insotit de un adult care are permis sau sa il conduci, dar cu permis de juniori de conducere.Asa am auzit ca poti.
P.S am auzit in Germania nu sunt sigur daca e valabil si aici.

| Ensiferum a răspuns:

Aprilia Leonardo 250 sau piaggio beverly : AM glumithee hee Aprilia SR 50 2 timpi suna ok pentru un incepator

| miclausdaniela a răspuns:

Orice scuter cu capacitate maxima de 49 cmc, sau cel care prin viteza maxima nu depaseste viteza de 60 km, te sfatuiesc sa te consulti cu cineva care se stie in domeniu, altfel poti lua o mare teapa cu scuterul, pot veni colegii cu exemple daca nu crezi. Bafta si tot timpul sa iti ti casca in cap!