| BotWally a întrebat:

Atunci cand cumperi o masina de la un dealer, el iti ofera de multe ori garantie 1 an. Pana acum am cumparat masini doar de la persoane si acum am gasit una la un dealer dar m-ar interesa in ce consta acea garantie? Garantie adica imi da banii inpoi daca eu peste 2 luni gasesc ca de fapt masina a avut km dati inapoi, sau garantie adica timp de 1 an daca imi pica distributia/ masina are alte probleme mecanice pe care el nu mi le-a expus cand am cumparat-o, le repara el, "pe garantie"?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu îți dă nimeni banii inapoi, maxim o repara daca e vreun viciu ascuns

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Cel mai probabil le repara ei. Bani nu o sa vezi.
Dar intreaba, sa stii sigur.

| Violleta2022 a răspuns:

Dealerii de masini SH dau garantie 3 luni, niciodata 1 an si numai pentru probleme serioase la motor.
Nu-ti da nimeni banii inpoi daca kilometrajul este modificat, ca asta nu a stricat motorul.