| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Aveti idee de ce nu imi mai arata consumul la masina corect?(cel putin asa cred eu,ca nu e cel corect), deoarece a ramas blocat la 6.3 indiferent ca merg normal sau o turez pana in 5000 de ture...

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pune-o pe tester la un service.

| relian a răspuns:

So fi dus ceva la bordul ala.Cind mergi la pas tot 6.3 iti arata? Daca iti arata mereu aceleasi cifre, so fi defectat bordul.
Ori sa fi ramas plutitoru sau ce are in rezervor blocat, ala care arata cit combustibil mai este.

Cam astea ar fi cauzele, cred, poti sa scanezi ca nu-ti va arata nimic, mai ales daca so blocat ala intr-o pozitie, de aia si iti arata cifra aia tot timpul, asta daca iti arata ce ai zis mereu la fel.

| Scorillo a răspuns:

Pentru ca iti arata consumul mediu (de cand ai resetat km) Daca nu poti afisa consumul instant (ala ar fi relevant pentru tine) reseteaza consumul si jurnalierul cat mai des si iti va arata consumul pe km efectuati