| andrei47 a întrebat:

Bmw 320 e46 diesel sunt problematice sau nu? vreau sa cumpar unul dar vreau niste pareri inainte, va rog vorbiti din experienta nu din auzite ca bmw e bmw si e scumpa intretinerea, etc... multumesc.

5 răspunsuri:
| PSP a răspuns:

La BMW piesele sunt exagerat de scumpe. Si da, sunt problematice. Dar acum depinde si de an... daca e sa zicem 2003 2004 si cu multi KM si alergata poti spune ca are destul de multe probleme.

| andrei47 explică (pentru PSP):

Ma gandeam la cele din 99-2001. piesele se gasesc usor daca nu vrei piese noi, doar ca am inteles ca cele pe benzina sunt foarte problematice, dar cele diesel au motoare bune. thinking

| PSP a răspuns (pentru andrei47):

Gandeste-te ca daca iei din 99-2001 sunt alergate si sa nu te bucuri daca gasesti una cu 100-150km ca e foarte clar ca nu are atat. ca totusi... esti consient ca. una din anul` 2000 cu 100 de km ( sa zicem ) nu are cum sa aiba doar atat in 14 ani. corect? Dar eu zic ca nu are nici o legatura daca e pe benzina sau pe diesel. Fratele meu a avut un BMW 320 e46 din 2003 se misca perfect. Uita-te la masina asta. http://olx.ro/oferta/bmw-320d-touring-e46-diesel-ID1TNOB.html#304acc1093; promoted e prea ok...

| andrei47 explică (pentru PSP):

Stiu ce zici, doar ca cele de dincolo, de unde intentionez sa aduc, sunt ieftine ca na, sunt de ale lor laughing, si multe arata binisor, oricum o sa ma mai gandesc, doar ca pana in 3000 de euro nu prea am alte variante care sa ma atraga.

| RB26DETT a răspuns (pentru andrei47):

Am un volvo v40 din 97 cu motor de 2 litri pe benzina, zilele trecute se apropia destul de repede unu cu seria 3 de prin 2005+, cand l-am vazut in oglinda, am schimbat treapta inferioara, am accelerat brusc pana la 6000 rpm, am schimbat iar treapta superioara, si ala cu bmw-ul se facea din ce in ce mai mic in oglinda oh go on cu toate ca el venea destul de repede din spate. si mergeam pe gpl