| BoboiovToni a întrebat:

Bmw 520 an 2014 motor m47 distributia in spate, o parere despre acest motor. Multumesc

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

ORICE motor BMW, dacă a fost ingrijit (de ex. ulei bun și la timp) e excelent inclusiv cel in cauză

| helpforyou a răspuns:

Este un motor diesel de 2.0 litri cu patru cilindri, care a fost utilizat în modelele BMW din clasa medie, cum ar fi seria 5, începând din anul 2010. Motor este recunoscut pentru fiabilitatea lui, puterea lui, și consumul de combustibil redus.

Sistemul de distribuție în spate poate fi mai costisitor de reparat sau înlocuit.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Motorul BMW M47 este un motor diesel de 2.0 litri cu patru cilindri produse de BMW. Acest motor a fost utilizat în mai multe modele BMW, inclusiv seria 5 (E60, E61, F10, F11) în perioada 2004 - 2017.

Acest motor este cunoscut pentru fiabilitatea sa și pentru performanțele sale bune, cu puterea maximă de până la 177 de cai putere și un cuplu maxim de 400 Nm. Este, de asemenea, eficient din punct de vedere al consumului de combustibil și emisiilor, respectând standardele Euro 5.

Cu toate acestea, există câteva probleme cunoscute cu acest motor, cum ar fi problemele cu sistemul de injectie și cu pompa de alimentare cu combustibil, care pot duce la costuri ridicate de reparații. De asemenea, unele probleme cu turbina și cu sistemul de recirculare a gazelor ar putea aparea.

În general, acest motor este considerat fiabil și cu performanțe bune, dar este important să se verifice istoricul mașinii și să se facă întreținerea regulată pentru a evita problemele menționate anterior.

| Pths89 a răspuns:

Cea mai buna părere o poți avea de la Knet John, caută-l pe Facebook. Este tatăl BMW urilor, este greu de prins dar ce spune omul aia este. Bafta