| adita27372 a întrebat:

Bmw e90 318i N43 Facelift sare din treapta 2 ca și cum nu aș băga bine în viteza dar nu face asta mereu, știe cineva cauza?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Foarte putini mai desfac cutii de viteza, chiar si printre noi, mecanicii.
Cand apar probleme de genul, se inlocuieste cutia cu totul (daca timoneria este in stare perfecta, si nu e de la ea).
Exceptie doar unele cazuri, cum ar fi cutiile M32 de la Opel sau automatele DSG, la care sunt niste probleme frecvente ce pot fi remediate prin reparatie, in timp ce o cutie din dezmembrari nu prea garanteaza un minim de calitate, s-ar putea strica imediat si ea.
Dar e vorba si de piese, ca nu gasesti kit de reparatie pentru orice cutie.