| figaro a întrebat:

Buna
A auzit careva dintre voi despre noua taxa auto? Pe langa ca celelte taxe erau destul de mari acum ne afundam si mai tare in...
Mie mi se pare a fii o totala tampenie, pe la sfarsitul anului viitor romania o sa aiba cel mai mult fier vechi din europa si din istoria omeniriistraight face
In curand in romania vor circula numa masini imatriculate in bulgaria.
Deci ca sa tragem o linie, salarii nu ne da, bani nu avem dar ei ne cer bani pentru taxe, noi de unde dam? Mergem pe jos? Sau cu firme de transporturi care si alea is din ce in ce mai scumpe.In ziua de azi; o masina e o necesitate nu e un lux (sau cel putin era, va de veni un lux ca pe vremuri)
Parerea voastra?

1 răspuns:
| Cristy15 a răspuns:

Deci niciodata taxa auto NU va fi un lucru bun. Pe langa taxa auto, mai sunt si alte prostii:
-rovinieta(nici n-avem drumuri bune...in Germania sunt niste drumuri de N ori mai bune ca ale noastre, si nici rovinieta si nici taxa auto nu se cere)
-asigurarea (asta ar trebui sa fie egala la orice masina, ca doar o cumperi pentru masina pe care o busesti nu pentru masina tastraight face)

Inscrierea in Bulgaria nu-mi convine, dar nici in Romania nu e binelaughing)

Eu mi-am spus parereabig grin.